Machina ruszyła!

Bezpieczeństwo kosmetyków jest niezwykle ważną sprawą dla każdego z nas, gdyż na co dzień mamy kontakt z szeroką gamą różnego rodzaju kosmetyków. Tematem tym interesuję się już od kilku lat, zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej.

W mediach, a zwłaszcza w internecie znajduje się wiele informacji na temat bezpieczeństwa lub szkodliwości, czy też toksyczności kosmetyków i ich składników. Niestety znaczna część z nich zawiera informacje nieprawdziwe, niepoparte dowodami naukowymi, co wprowadza każdego z nas w błąd i budzi niepotrzebne obawy.  Stąd jakiś czas temu pojawił się w mojej głowie pomysł na założenie bloga przedstawiającego całą prawdę o kosmetykach. 

Dodatkowym impulsem do napisania pierwszego postu była ostatnia burza medialna po tym, jak francuska agencja konsumencka Que Choisir opublikowała wątpliwej jakości materiał dotyczący rzekomo niebezpiecznych produktów kosmetycznych. Po lawinie nierzetelnych artykułów publikowanych przez szanowane przeze mnie media postanowiłam „ruszyć machinę” i podzielić się z Wami faktami dotyczącymi bezpieczeństwa kosmetyków, które są mi znane, sprawdzone i na bieżąco aktualizowane.

Mam nadzieję, że wystarczy mi pomysłów i czasu, aby regularnie tworzyć interesujące wpisy przyciągające uwagę wszystkich osób zainteresowanych szeroko pojętą tematyką bezpieczeństwa kosmetyków.

Zatem witam serdecznie Wszystkich na moim blogu i zapraszam do czytania 🙂

5 thoughts on “Machina ruszyła!

  1. Ostatnio też zaczęłam się interesować składem i bezpieczeństwem kosmetyków. Czekam na kolejne posty, na pewno będę tu zakładać. Powodzenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CommentLuv badge